رمز عبور به ایمیل شما ارسال می شود

رشد کودک در 3 سال و نه ماهگی؛ تا میتونید فرزندتون رو بخندونید

خنداندن کودک سه ساله

مگه حسی بهتر از این تو دنیا وجود داره که ببنید کوچولوتون داره از خنده غَش میکنه؟ اگه خودتون هم باعث این کار بشین که لذتِش چند برابر میشه. بچه های پیش دبستانی عاشقِ اینن که براشون شکلک دربیارین و لازم نیست مهران مدیری باشین تا کاری کنید بخنده. کودک درونتون رو فعال کنید و براش مسخره بازی دربیارین. پلیورتون رو برعکس بپشوید، کفشاتون رو تو دستاتون بذارید و پاهاتون رو تو دستکش بذارید. شاید این کارا از نظر شما مسخره باشه اما فرزندتون عاشقشه. غافلگیر کردن، لباسای سایز اشتباهی پوشیدن و کارایی از این قبیل همیشه لبخند به لبشون میاره.

شما می تونید از این علاقه کودکتون به چیزای بامزه به نفع خودتون استفاده کنید. مثلا میتونید با این روش فرزندتون به کارهایی که ترجیح میده انجام نده(مثل خوردن یه غذای سالم) ترغیب کنید. وانمود کردن به اینکه یه کیف سبک خیلی سنگینه و اون میتونه بلندش کنه، ازش یه قهرمان میسازه. هر جوری میتونید اون رو بخندونید. خندیدن زیاد فرزندتون رو یه کودکِ شاد و سالم میکنه.

اما همچنین میتونید با انجام کارهای بامزه بهش چیزهای خوب یاد بدین. عمداً اشتباهی عدد ها رو بشمارین، بهش بگین: مامان نگاه کن آسمون چقدر سبزه. اون میخنده و میخواد که مچِتون رو بگیره و هیچ وقت نمیفهمه که خندیدنِ زیاد براش خیلی خوبه.

زندگیِ شما در سه سال و هشت ماهگیِ کودک؛ لازم نیست همه چی مرتب باشه!

مرتب به نظر رسیدنِ خونه در سه سالگیِ کودک یه چالش بزرگه. شاید تو یه لحظه همه چیز سَرِ جاش باشه اما به محض اینکه کوچولوی شما وارد اتاق میشه، همه چیزو بهم میریزه. بهترین راه برا داشتن آرامش اینه دست از وسواسِ تمیز بردارین. در غیر اینصورت تمام وقتتون رو صرفِ تمیز کردن لباس های افتاده رو زمین، اسباب بازیا و کتابا میکنید و انرژی زیادی ازتون میره. نباید از فرزندتون حداقل تا زمانی که به کودکستان میره انتظار داشته باشین که وسایلش رو مرتب کنه.

مقاله بعدی: چهار سالگی کودک

احمدرضا کرمی

احمدرضا کرمی

مهندس الکترونیکی هستم که بعد از فارغ التحصیلی و به صورت کاملا اتفاقی وارد حوزه محتوا شدم. از قدیم عاشق ادبیات و زبان فارسی و دلباخته زبان انگلیسی بودم اما به دلیل برخی مسائل نتوانستم طعم شیرین وصال را بچشم. از همان ابتدا نوشته‌های من به صورت تحلیلی و کاربر محور بوده که ناشی از مدل ذهنی ارزش آفرینم و همچنین تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک است. پس از آشنایی با بازاریابی محتوایی و علم مارکتینک، تکنیک‌های نویسندگی اثربخش را چاشنی کارم کردم. دیگران مرا کارشناس بازاریابی محتوایی می‌خوانند. خودم اما فکر میکنم نویسنده‌ای هستم که دغدغه ارزش آفرینی دارد و استفاده از علم بازاریابی در این راه به من کمک می‌کند. هدف غایی من این است که همچنان که خودم از نوشته‌هایم لذت می‌برم، باری هر چند کوچک از دوش خوانندگان مطالبم بردارم.

پرسشی دارید؟ پاسختان را خواهیم داد ...