رشد کودک در 25 ماهگی؛ ترس از دکتر

رشد کودک در 25 ماهگی ترس کودک از دکتر

در 25 ماهگی، داشتن تخیل یکی از لذت بخش ترین ویژگی های شخصیتی کودک هستش. البته بجز زمان هایی که ترس سراغش میاد. بچه های دو ساله می تونن درباره هر چیزی که روبروشون قرار میگیره، تخیلات زیادی داشته باشن. به اینها تنفر از غریبه‌ها و به یاد آوردن تجربه های قبلی مثل درد واکسن زدن رو اضافه کنید. کودکان همچنین در 25 ماهگی از رفتن به دکتر خیلی میترسن.

روش های پیشنهادی برای رفع ترس کودک از دکتر

  • براش یه بسته اسباب بازی از لوزام دکتر ها بگیرید و بذارید باهاش بازی کنه و عروسکش رو هم به عنوان بیمار بهش معرفی کنید.
  • بهش بگید وقتی پیش دکتر میرید، چه اتفاقی می افته: مامانی وقتی رفتیم پیش دکتر اول میشینیم رو یه میز و تو اسمت رو بهشون میگی. بعدش میشینیم یه کتاب می خونیم تا نوبتمون بشه.
  • اگه براتون امکانش هست، موقع آمپول زدن کوچولوتون رو روی پاهاتون بذارید.
  • دروغ گفتن ممنوع! هیچ وقت نگید: مامانی آمپول زدن اصلا درد نداره.
  • بهش چیزایی نگید که می دونید درست نیستن. مثلا اگه رفتید دکتر و احتمالش هست آمپول بزنه، نگید که : مامان قرار نیست عمو بهت آمپول بزنه.
  • خودتون رو ناراحت نشون بدید. بذارید کوچولوتون بدونه که شما از این موضوع خوشحال نیستید. بچه های دو ساله تو حدس زدن اینکه شما ناراحت هستید یا خوشحال استادن!

وضعیت زندگی شما در 25 ماهگی کودک

اگه کودک دو ساله تون می خواد شما رو تِست کنه، بذارید این کار رو انجام بده. اون مدام داره کشف میکنه که شما کِی براش محدودیت ایجاد می کنید و همین باعث میشه بفهمه کِی رفتارش درسته و چه زمان هایی رفتارش درست نیست. پدر و مادرهای زیادی وجود دارن که راضی به “نه گفتن” به بچه هاشون نمی شن  چون می ترسن که روحِش آسیب ببینه. اما ” نه گفتن به فرزند” در واقع یه کلمه بسیار مهم و ضروریه.

رشد کودک در 25 ماهگی

اگه شما به کودک دوساله تون نگید کدوم کارش درسته و کدوم اشتباه و براش هیچ مرزی مشخص نکنید، اون هیچ وقت نمیفهمه که فرق بین خوب و بد چیه. یادتون باشه که فرزند دو ساله شما هیچ وقت نمیتونه توضیحات طولانی شما درباره انجام دادن یا ندادن اون کار رو متوجه بشه. کافیه بهش بگید که فلان کاری که انجام دادی، خوب نیست. همین! وقتی هم می خواید این رو بهش بگید، بهتره تن صدای قوی ولی گرم داشته باشید، به طوری که فرزندتون تشویق بشه این کار رو انجام نده. در این ماه صبر بهترین دوست شماست.

مقاله بعدی: رشد کودک شما در 26 ماهگی

احمدرضا کرمی

احمدرضا کرمی

مهندس الکترونیکی هستم که بعد از فارغ التحصیلی و به صورت کاملا اتفاقی وارد حوزه محتوا شدم. از قدیم عاشق ادبیات و زبان فارسی و دلباخته زبان انگلیسی بودم اما به دلیل برخی مسائل نتوانستم طعم شیرین وصال را بچشم. از همان ابتدا نوشته‌های من به صورت تحلیلی و کاربر محور بوده که ناشی از مدل ذهنی ارزش آفرینم و همچنین تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک است. پس از آشنایی با بازاریابی محتوایی و علم مارکتینک، تکنیک‌های نویسندگی اثربخش را چاشنی کارم کردم. دیگران مرا کارشناس بازاریابی محتوایی می‌خوانند. خودم اما فکر میکنم نویسنده‌ای هستم که دغدغه ارزش آفرینی دارد و استفاده از علم بازاریابی در این راه به من کمک می‌کند. هدف غایی من این است که همچنان که خودم از نوشته‌هایم لذت می‌برم، باری هر چند کوچک از دوش خوانندگان مطالبم بردارم.

پرسشی دارید؟ پاسختان را خواهیم داد ...

پاسخ