رشد کودک در 32 ماهگی؛ وقتِ ریتم دادن به کلماتهِ

یه راه فوق العاده برای بهبود مهارت های زبانی اینه که کلمات رو با یه ریتم خاص به فرزندتون یاد بدین. واج آرایی، بازی با کلمات و ریتم دادن به اون هست که باعث میشه کودک 32 ماهه تون کلمات رو بهتر یاد بگیره. این روش به تقویت حافظه شنیداری که یکی از مهم ترین مهارت ها قبل از یادگیریِ خوندن و نوشتن هست، کمک می کنه. همچنین ریتم صدا رو هم بهتر میده، یعنی کودک 32 ماهه شما خوش صداتر خواهد بود.

یاد دادن کلمات به کودک با استفاده از شعر

هر وقت میخواید یه کلمه رو بهش یاد بدین، سعی کنید اون کلمه ریتم و قافیه داشته باشه. حداقلِش اینه که ادا کردن کلمات به این شکل هم براش خنده داره و هم سرگرمش می کنه. علاوه بر کتاب داستان های کودکانه، براش کتاب شعر بخونید. در این بین تُنِ صدای شما از کمترین اهمیت برخورداره.

زندگیِ شما در 32 ماهگیِ کودک

آیا شما هم از اون دسته کسانی هستین که در پایان روز از نظر ذهنی خیلی خسته میشن؟ اگه آره، بهتره برا بازیابی انرژی تون ببینید که در اوقات فراغتِتون دارید چیکار میکنید و در صورت نیاز، تغییرش بدید. ممکنه بفهمید حالا که کودکتون بزرگتر شده، دیگه وقت برا دورهمی های عصرگاهی ندارید. از خودتون بپرسید چه عادتهایی مثل تماشای زیاد از حد تلویزیون و زیاد تمیز کردن خونه وجود داره که الان شما دارید و ذهنتون رو تازه نمیکنه. اینا کلیدِ بازیابیِ انرژی تونه.