30 ماهگی کودک

فراموش کودک در توالت رفتن

رشد کودک در 30 ماهگی؛ چرا فرزندم به حالت قبلش برگشته؟

اگه تمام موارد رشد کودک تا 30 ماهگی بر طبق اصول پیش رفته باشه، باز هم ممکنه تو یه سری چیزا پسرفت کنه. مثلا کودکی که دیگه الان یاد گرفته شب به صورت کامل بخوابه، ممکنه یهو ساعت 3 نصف شب تو تخت خوابِ شما ظاهر بشه. در حالی که یه پستانک تو دهنشه و داره مِک میزنه. یا بچه ای که تازه بهش یاد دادین بره توالت، همه چیز یادش میره و روی فرش پی پی میکنه.

دلایل پسرفت کودک در 30 ماهگی

پسرفت تو کودک 30 ماهه شما به دلایل مختلفی اتفاق می افته. بعضی وقتا فرزندتون اینقدر روی یادگیری یه مهارت کار میکنه که از مهارتای دیگه غافل می مونه. داشتن استرس (به دلیل سفر یک هفته ای پدر یا مادر و یا برگشت والدین به کار)، ترس از تاریکی و همچنین اضطراب جدایی میتونه دلایل دیگه ای برای این حالت کودک باشن.

همه چیز روبه راهه، زیاد شلوغش کنید!

برگشت کودک به حالت قبل

وقتی کودک 30 ماهه شما پسرفت کرد، بدون اینکه زیاد بزرگش کنید، براش امنیت و راحتی بیشتری ایجاد کنید. اشکالی نداره اگر یه خورده بخواید بهش آوانس بدید. فرزندتون راه پیشرفتش رو ادامه میده و به محض اینکه این رفتار رو تو یه بچه دیگه دید، یادش میگیره. اگه شما خیلی درباره این موضوع نگرانید، موضوع رو با پزشکش در میان بذارید. در مواقع نادری دیده شده که اختلالات فیزیکی ممکنه جلوی پیشرفت کودک رو بگیره.  

زندگی شما در 30 ماهگیِ کودک؛ تهدید به گرفتن اسباب بازی از کودک ممنوع

گرفتن اسباب بازی از کودک در 2 سالگی

به احتمال زیاد شما دارید یاد میگرید که کدوم روش تربیت برا شما بهتره و حتی کتاب هایی رو هم درباره اش خوندین. اما یه کاری وجود داره که هرگز نباید انجامش بدین. هیچ وقت اسباب بازی مورد علاقه کودک 30 ماه تون رو به عنوان تنبیه ازش دور نکنید. هیچ وقت هم به این کار تهدیدش نکنید. اسباب بازی هایی که کودک عاشقشه، یه نشونه از شما رو براش تداعی میکنن و باعث آرامش فرزندتون میشن. بنابراین شما هیچ وقت دلتون نمیخواد که منبع آرامش و راحتی کودک دو ساله تون رو ازش بگیرید.  

مقاله بعدی: رشد کودک 31 ماهه

احمدرضا کرمی

احمدرضا کرمی

مهندس الکترونیکی هستم که بعد از فارغ التحصیلی و به صورت کاملا اتفاقی وارد حوزه محتوا شدم. از قدیم عاشق ادبیات و زبان فارسی و دلباخته زبان انگلیسی بودم اما به دلیل برخی مسائل نتوانستم طعم شیرین وصال را بچشم. از همان ابتدا نوشته‌های من به صورت تحلیلی و کاربر محور بوده که ناشی از مدل ذهنی ارزش آفرینم و همچنین تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک است. پس از آشنایی با بازاریابی محتوایی و علم مارکتینک، تکنیک‌های نویسندگی اثربخش را چاشنی کارم کردم. دیگران مرا کارشناس بازاریابی محتوایی می‌خوانند. خودم اما فکر میکنم نویسنده‌ای هستم که دغدغه ارزش آفرینی دارد و استفاده از علم بازاریابی در این راه به من کمک می‌کند. هدف غایی من این است که همچنان که خودم از نوشته‌هایم لذت می‌برم، باری هر چند کوچک از دوش خوانندگان مطالبم بردارم.

پرسشی دارید؟ پاسختان را خواهیم داد ...

پاسخ