رشد کودک در 34 ماهگی؛ روبرو شدن با رئیس بازی کودک

بچه من رئیس بازی میکنه

معمولاً همراه با مهارت های زبانی کودک، یه ویژگی شخصیتی میاد که بهش ” رئیس بازی” میگن. لباسم رو تنم کن. مامان بیا اینجا. بابایی اونجا بشین.در 34 ماهگی، فرزندتون فکر میکنه دنیا در خودش خلاصه میشه. اون باور داره که تمام دنیا باید گوش به فرمانش باشن. با وجودِ اینکه شما نمیتونید با کودکتون سَرِ این موضوع بحث کنید، می تونید بهش یاد بدید که یه خورده مودب تر باشه. وقتی ازتون چیزی میخواد، اونو تشویق کنید تا از کلمه ” لطفاً ” استفاده کنه.

بعضی وقتا رئیس بازی در آوُردن برا کودک 34 ماهه شما یه راهه که بتونه توجهتون رو به خودش جلب کنه. در واقع اون بهتون با شکلِ دستوری صحبت میکنه چون میخواد تا شما به حرفاش گوش بدین یا اینکه باهاش بازی کنین. دوباره بهتون تاکید میکنیم که در اینگونه موارِد ازش بخواید که مودبانه تر ازتون درخواست کنه. همچنین لازم نیست فوری تا یه چیزی ازتون میخواد، براش فراهم کنید. بذارید بدونه که شما همیشه قرار نیست گوش به فرمان اون باشید. با سریع جواب ندادن بهش کمک کنید تا صبر کردن رو یاد بگیره.

زندگی شما در 34 ماهگیِ کودک؛ به شخصیت کودک خود احترام بذارید!

رئیس بازی کودک

تو 34 ماهگیِ کودک، شما ممکنه یه سری از خصوصیات اخلاقی خودتون یا دیگر اعضای خونواده رو در فرزندتون ببینید. گاهی اوقات کودکان اخلاقشون رو از والدین به ارث میبرن. شخصیت شما بر نحوه رفتار با کودک 34 ماهه تون تاثیر میذاره. مثلا اگه شما یه قهرمان ورزشی بودید، تمام تلاشتون اینه که درگیرِ ورزش بشه. در واقع حتی اگه فرزندتون دوست داشته باشه با عروسک بازی کنه هم براش اسباب بازی ورزشی میخرین. اما بهتره که به ماهیت شخصیتی فرزندتون احترام بذارین و سعی نکنید که شخصیت یکی دیگه رو درونش قرار بدین.

مقاله بعدی: 35 ماهگی کودک شما

احمدرضا کرمی

احمدرضا کرمی

مهندس الکترونیکی هستم که بعد از فارغ التحصیلی و به صورت کاملا اتفاقی وارد حوزه محتوا شدم. از قدیم عاشق ادبیات و زبان فارسی و دلباخته زبان انگلیسی بودم اما به دلیل برخی مسائل نتوانستم طعم شیرین وصال را بچشم. از همان ابتدا نوشته‌های من به صورت تحلیلی و کاربر محور بوده که ناشی از مدل ذهنی ارزش آفرینم و همچنین تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک است. پس از آشنایی با بازاریابی محتوایی و علم مارکتینک، تکنیک‌های نویسندگی اثربخش را چاشنی کارم کردم. دیگران مرا کارشناس بازاریابی محتوایی می‌خوانند. خودم اما فکر میکنم نویسنده‌ای هستم که دغدغه ارزش آفرینی دارد و استفاده از علم بازاریابی در این راه به من کمک می‌کند. هدف غایی من این است که همچنان که خودم از نوشته‌هایم لذت می‌برم، باری هر چند کوچک از دوش خوانندگان مطالبم بردارم.

پرسشی دارید؟ پاسختان را خواهیم داد ...

پاسخ