ترس از تاریکی در کودکان و راه های مقابله با آن

ترس از تاریکی در کودکان-تربیتگرام

در این مقاله سعی داریم به موضوع ترس از تاریکی در کودکان بپردازیم.سایت تربیتگرام به طور تخصصی به برسی موضوعات مختلف در خصوص کودک و نوجوان می پردازد.با ما همراه باشی با ادامه این مقاله.

ترس از تاریکی،یکی از رایج ترین ترسهای کودکان است.اگر به گذشته فکر کنید احتمالا به خاطر می آورید که خودتان گاهی در تاریکی و درحالی که موجود خیالی و نا شناخته را در برابر تصور میکردید،به شدت قلبتان می تپید. در فیلم های ترسناک مشاهده کرده اید که صحنه های وحشت ناک در تاریکی اتفاق می افتند.

ترس از تاریکی در کودکان و راه های بر خورد با آن

احساسات کودکتان را تصدیق کنید

احساسات کودکتان را تصدیق کنید:«می دانم که دوست نداریدر تاریکی تنها باشی،شاید چون نمیتوانی چیزی را دراتاقت ببینی،ناراحتی». اگر خودتان قبلا از تاریکی میترسیدید اعتراف کنید و توضیح دهید که هرچه بیشتر درباره دنیای اطرافتان آموختید ترستان کمتر شد.بگذارید کودک ببیند که حتی وقتی چراغ ها خاموشند،اتاق همان اتاق است. این کار را می توانید با نور های مختلف انجام دهید.به این ترتیب که ابتدا در حالتی که همه چراغ ها روشن هستند دراتاق راه بروید و به اشیاء نگاه کنید.کم کم با نورهای کمتر و کمتر ودر نهایت با نور های ضعیف چراغ قوه،این کار را انجام دهید.سایه های شبح مانند را در تاریکی انتخاب کنید،بعد همان نقطه را با چراغ قوه یا چراغ خواب را روشن کنید تا کودک ببیند آن شیء نا شناس واقعا چه چیزی است.

بگذارید چرتغ خواب وحتی لامپ معمولی اتاق خواب فرزندتان روشن بماند

بگذارید چرتغ خواب وحتی لامپ معمولی اتاق خواب فرزندتان روشن بماند. می توانید از ریسه های چراغ رنگی کوچک برایش استفاده کنید.بسیاریاز بچه ها حتی زیر پرنورترین چراغ ها به خواب می روند.این نیاز به نور پس از مدتی ازبین خواهد رفت.

مشاهده این مطلب
با دخالت دیگران در تربیت فرزند خود چه می توان کرد؟

سعی کنید تاریکی آنقدر ها هم اسرار آمیز نباشد

سعی کنید تاریکی آنقدر ها هم اسرار آمیز نباشد. یک بار شام را با نور شمع بخورید،هنگام غروب قدم بزنید و یا شبی که آسمان صاف است، پتویی در حیاط پهن کنید و از تماشای ستاره ها لذت ببرید.

اگر واکنش شدیدی در برابر ترس کودک از تاریکی نشان دهید،شرایط را بدتر می کنید.

اگر واکنش شدیدی در برابر ترس کودک از تاریکی نشان دهید،شرایط را بدتر می کنید. با این موضوع همانطور که هست برخورد کنید زیرا ترس عادی کودک به مرور زمان از بین می رود. اگر مدام زیر تخت او را نگاه کنید و کمد ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ مشکلی وجود ندارد،کودک با خود فکر می کند اگر شما می دانید هیچ چیزی در آنجا نیست،چرا مدام آنها را نگاه و بررسی می کنید.

نگذارید فرزندتان فیلم های ترسناک ببیند یا کتاب هایی بخواند که او را می ترساند

نگذارید فرزندتان فیلم های ترسناک ببیند یا کتاب هایی بخواند که او را می ترساند.این قانون شامل سراسر روز میشود زیرا بچه ها حافظه خوبی دارند و می توانند چیزی را که صبح دیده اند،هنگام خواب به یاد آورند. به دقت مراقب فرزندتان باشید،ممکن است آنچه که از دید او «ترسناک» به نظر می رسد ،شما را نتارساند.

امیدوارم از این موضوع خوشتون اومدهباشه.با ما همراه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *